Stawiamy na ekologię!

Ekologiczne rozwiązania na rynku pralni chemicznych to nowość. Posiadane przez nas urządzenia dopiero od niedawna pojawiły się na rynku. Za cel postawiliśmy sobie wprowadzenie w naszej pralni jak największej liczby przyjaznych dla środowiska rozwiązań.

deklaracja ekologicznaPrzy wsparciu firmy Sovrana udało nam się pozyskać najnowocześniejsze maszyny pralnicze. Korzystamy z technologii SENSENE™. Wykorzystywana w niej substancja piorąca oparta jest na modyfikowanym alkoholu. Jest on bezpieczny dla środowiska i tkanin. Przewyższa swoją skutecznością PER (perchloroeten), czyli rozpuszczalnik stosowany w standardowych pralniach chemicznych. Substancja ta została zakazana w niektórych krajach, a kolejne wprowadzają ograniczenia w jej użytkowaniu.

W standardowych pralniach bardzo szkodliwym dla środowiska etapem jest proces wywabiania plam. Stosuje się wtedy ciężkie środki chemiczne, które następnie trafiają do kanalizacji. W naszej pralni korzystamy z pistoletu ultradźwiękowego. Dzięki niemu pozbywamy się plam bez konieczności używania chemii. Skuteczność pistoletu jest niemal 100%. Sam proces jest bardzo szybki i bezpieczny dla tkanin.

Wszystkie posiadane przez nas urządzenia posiadają najwyższe certyfikaty energetyczne A+++. Dzięki temu zużywamy mniej wody i energii elektrycznej. Do kanalizacji nie odprowadzamy żadnych metali ciężkich.

Nasza pralnia jest idealnym przykładem, że rozwiązania ekologiczne są jednocześnie najskuteczniejsze i najprzyjemniejsze dla użytkownika. Uprane tekstylia są przyjemne w dotyku, zachowują żywe kolory i pięknie pachną.

1 Wieszak = 1zł

Przyłącz się do akcji ratowania planety. Produkcja ubrań emituje ogromne ilości gazów cieplarnianych i zużywa niesamowitą ilość wody (do wyprodukowania jednej pary jeansów potrzeba kilkanaście tysięcy litrów!). Gdy dbamy o ubrania możemy nosić je dłużej.

Przyznajemy, że nie jesteśmy jeszcze idealni. Do wdrożenia pozostały nam dwa elementy układanki. Pierwszy to opakowania foliowe, w które pakujemy uprane i wyprasowane ubrania. Choć jest to folia zdatna do recyklingu to w Polsce jest z tym spory problem. Niestety większość tego typu folii trafia na wysypiska. Drugi element to wieszaki. W większości przypadków są one jednorazowego użytku i nie są niestety poddawane recyklingowi. W związku z tym, do momentu wprowadzenia w naszej pralni bardziej ekologicznego rozwiązania, wdrożyliśmy program zwrotów wieszaków od klientów. Szczegóły poniżej:

oddaj wieszak