Pranie dywanów na wskroś przy użyciu profesjonalnych maszyn i środków może zniwelować ślady zużycia i przywrócić dywanom świetny wygląd. Nie trzeba pozbywać się starego dywanu, wystarczy o niego odpowiednio zadbać.

bardzo czysty dywan
bardzo czysty dywan

Pranie dywanów cennik:
Dywan: 32zł / m2
Dywan orientalny/jedwab: 50zł / m2
Dywan ozonowanie: 20zł / szt.

Pranie dywanów cennik:
Dywan: 32zł / m2
Dywan orientalny/jedwab: 50zł / m2
Dywan ozonowanie: 20zł / szt.

f pranie dywanów-3

W Pralni Diamentowa Lublin korzystamy z najnowocześniejszych metod pralniczych, które charakteryzuje zarówno wysoka skuteczność usuwania zabrudzeń, jak i delikatność dla materiałów. Dzięki temu powierzone nam przedmioty na dłużej zachowują nienaganny wygląd.

Posiadamy specjalistyczną wiedzę na temat tkanin dywanowych, dzięki czemu powiemy jakie techniki czyszczenia dobrać, tak aby były w pełni bezpiecznie nawet dla wrażliwych na detergenty dywanów. Dlatego warto skorzystać z naszych usług. Jesteśmy pralnią, która w przystępnej cenie zatroszczy się o każdy dywan.

Dlaczego czyszczenie dywanu warto zlecić nam?

Cały proces jest zautomatyzowany i wygląda następująco: najpierw każdy przedmiot jest trzepany w sposób mechaniczny, a następnie wstępnie go czyścimy. Później przechodzimy do prania zasadniczego (z obu stron). Po usunięciu wszystkich zabrudzeń następuje odwirowanie dostosowane do typu tkaniny dywanowej. Na koniec całość jest suszona w klimatyzowanym pomieszczeniu, dzięki czemu nie gromadzi się w nim wilgoć.

Dywany są jednymi z tych przedmiotów, które w naszych domach są najbardziej narażone na kontakt z brudem. Codziennie pojawiają się w nich kolejne bakterie i drobnoustroje, a zdecydowana większość zostaje w dywanach na stałe. Łatwo zbierają włosy, sierść zwierząt i kurz. To wszystko sprawia, że każdy dywan z czasem traci swój pierwotny wygląd. Może się odbarwić, a nawet zmienić kształt i w rezultacie przestać przypominać ten piękny przedmiot, który przyciągał uwagę w sklepie.

Dlaczego pralnia dywanów poradzi sobie z zabrudzeniami lepiej niż domowe sposoby?

Czyszczenie dywanu domowymi sposobami jest trudne i obarczone ryzykiem niepowodzenia, zwłaszcza kiedy wylane na niego zostaną lepkie lub mocno barwiące substancje. Ponadto domowe metody dobrze sprawdzają się jedynie w przypadku delikatnych zabrudzeń, spowodowanych codziennym użytkowaniem.

Jednak żeby dywan zachował swój nienaganny wygląd przez wiele lat, warto o niego dbać w sposób kompleksowy. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzi się pralnia dywanów, która dzięki wiedzy i doświadczeniu potrafi przywrócić dawny blask, nawet jeśli zabrudzenia są wyjątkowo uciążliwe.

dywan

Dodatkowe usługi

Ozonowanie jest popularnym i skutecznym sposobem walki z alergenami i drobnoustrojami, które mogą znajdować się w dywanach. Potrafi usunąć nieprzyjemne zapachy, roztocza, pleśń i grzyby bez użycia środków chemicznych. Dla osiągnięcia najlepszego efektu wskazane jest wcześniejsze dokładne oczyszczenie tkaniny i usunięcie z niej zabrudzeń.

To ekologiczna i bezpieczna metoda, która zalecana jest dla każdego, szczególnie dla alergików i rodzin z małymi dziećmi. Ze względu na swoje właściwości biobójcze jest także często stosowanym rozwiązaniem w szpitalach, domach opieki i przychodniach.

Serdecznie zapraszamy!